ebank efirma ebank efirma kartosfera kartosfera info

Promujemy aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży!

ebank efirma

Promujemy aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży!

18.02.2019 14:00

Zobaczcie relację z akcji zorganizowanej pod hasłem „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”


W ramach ogólnopolskiej kampanii  informacyjno – edukacyjnej pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” objętej patronatem honorowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 15 lutego 2019 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyła się akcja pod hasłem „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem” przeprowadzona przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z udziałem Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

 

Akacja została przygotowana dla dzieci i młodzieży celem promowania bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w zimie. W ramach akcji funkcjonariusze Policji przygotowali dla dzieci liczne atrakcje w formie konkursów. W tym dniu dzieciom towarzyszyła maskotka małopolskiej Policji „Inspektor Wawelek”, obecna we wszelkiego rodzaju działaniach profilaktycznych prowadzonych przez małopolską Policję wśród dzieci i młodzieży.

 

Atrakcje przygotowane dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem. Policjanci przeprowadzili turniej wśród dzieci oraz wyłonili zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: do lat 7, 8-10 lat i powyżej 11 lat z podziałem na dziewczynki oraz chłopców.  Turniej składał się z trzech części - teoretycznej (krzyżówka z wiedzy o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku) oraz sprawnościowej (rzut piłką do celu), a na zakończenie zadawano pytanie konkursowe.

 

W ramach promowania bezpieczeństwa zarówno na stoku jak i innych jego aspektach wśród dzieci i młodzieży, my także chętnie włączyliśmy się do akcji aktywnie w niej uczestnicząc. Przygotowaliśmy dla wszystkich dzieci drobne upominki  w formie słodkości oraz odblaski, które znacznie poprawiają widoczność na drodze zimą. V-ce Prezes Zarządu Pan Marek Gach osobiście wręczał dzieciom puchary oraz gratulował zwycięzcom.

 

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w akcji „Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem”,  otrzymały słodkie upominki. Uczestnikom wręczono Paszporty „Bezpiecznego Narciarza” a laureaci wraz z pucharem otrzymali kaski przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach organizowanej kampanii, a także gry edukacyjne z Europe Direct.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w zabawach oraz życzymy bezpiecznej jazdy na nartach.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.