Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności.

Od 1 lutego trwa nabór wniosków o 800+ na nowy okres świadczeniowy

Od 1 lutego 2024 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o ustalanie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 2024/2025 trwający od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r.

 
Gdzie i kiedy złożyć wniosek
Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć tylko elektronicznie za pośrednictwem w bankowości elektronicznej eBankNet, na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS lub w portalu Emp@tia.

Jak wygląda proces składania wniosku?

  1. Zaloguj się do swojej bankowości elektronicznej eBankNet;
  2. W zakładce "wnioski" wybierz opcję ---> wnioski eximee <--- co spowoduje automatyczne przekierowanie do państwowego systemu informatycznego Emp@tia (proces poprzedzony będzie wyborem właściwego rachunku, na który będzie wpływać świadczenie oraz autoryzacją SMS lub mobilną);
  3. Składanie wniosku rozpocznij od wyboru właściwego rodzaju świadczenia. W tym przypadku złóż wniosek Rodzina 800+
  4. W ramach potwierdzenia złożonego wniosku w wiadomości e-mail otrzymasz dokument PDF - Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) z danymi złożonego wniosku, a aktualny status jego obsługi sprawdzisz, klikając zakładkę „Wnioski” i przechodząc do zakładki „Zobacz status złożonego wniosku";
  5. Właściwy organ dla miejsca zamieszkania (np. ośrodek pomocy społecznej, urząd gminy) weryfikuje wniosek;
  6. Świadczenie otrzymasz po pozytywnej decyzji instytucji rozpatrującej wniosek, o czym zostaniesz powiadomiony mailowo.


Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.gov.pl w zakładce Rodzina 800 plus

Photo: https://nowekonkrety.gov.pl/800-2/