ebank efirma ebank efirma kartosfera kartosfera info

Rodzina 500+ oraz Dobry Start dla Ucznia

ebank efirma

01.07.2020

---------------------------------------------------------------------------------

Zawnioskuj o 300 dla ucznia w programie "Dobry Start" z naszą bankowością elektroniczną eBankNet. Sprawdź jak to zrobić.

---------------------------------------------------------------------------------

Program "Rodzina 500+"

Od 1 lipca 2019r. świadczenie wychowawcze z programu "Rodzina 500+" to:

 • wsparcie dla każdej rodziny, również dla rodziców samotnie wychowujących dzieci;
 • 500 zł miesięcznie dla każdego dziecka do ukończenia 18 roku życia;
 • brak kryterium dochodowego, nie ma konieczności załączania żadnych dokumentów poświadczających osiągane dochody.

 

Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na NOWYCH ZASADACH tj. od 1 lipca 2019r. rodzic dziecka, na które do tej pory nie pobierał tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019r.

 

Oznacza to, że tylko złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje takiemu rodzicowi, że świadczenie wychowawcze na NOWYCH ZASADACH zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca.

 

Jeśli  rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września 2019r., świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

 

Nowy okres świadczeniowy Rodzina 500+ trwa od 1 lipca 2019 r. aż do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że rodzice nie będą musieli składać ponownie wniosków o świadczenie wychowawcze w 2020 r.

 

Więcej informacji o Programie "Rodzina 500+" na nowych zasadach znajdą Państwo na Rządowej stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

 

Klienci posiadający rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w naszym Banku (ROR, Pakiet OPTIMUM, Podstawowy Rachunek Płatniczy) z aktywnym dostępem do bankowości elektronicznej eBankNet mogą złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. Sprawdź poniżej jak złożyć wniosek. 

 

 

Program "Dobry Start"

Program „Dobry Start” to:

 • świadczenie przysługujące raz w roku wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny;
 • 300 zł dla każdego ucznia, szczególnie:
  • dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia,
  • dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia,
 • brak kryterium dochodowego, nie ma konieczności załączania żadnych dokumentów poświadczających osiągane dochody.

 

Termin składania wniosku upływa 30 listopada. Gdy wniosek zostanie złożony we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

 

Więcej informacji o Programie "Dobry Start" znajdą Państwo na Rządowej stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

 

 

Bank umożliwia swoim Klientom składanie wniosków w ramach programów "Rodzina 500+" oraz "Dobry Start" tylko w systemie bankowości internetowej e-BankNet

Jak wygląda proces składania wniosku?

 1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej e-BankNet
 2. W zakładce "wnioski" wybierz odpowiedni rodzaj świadczenia i wypełnij wniosek.
 3. Twój wniosek zostanie przekierowany do państwowego systemu informatycznego Emp@tia.
 4. W ramach potwierdzenia złożonego wniosku w wiadomości e-mail otrzymasz dokument PDF - Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) z danymi złożonego wniosku, a aktualny status jego obsługi sprawdzisz, klikając zakładkę „Wnioski” i przechodząc do zakładki „Wnioski złożone”.
 5. Właściwy organ dla miejsca zamieszkania (np. ośrodek pomocy społecznej, urząd gminy) weryfikuje wniosek.
 6. Świadczenie otrzymasz po pozytywnej decyzji instytucji rozpatrującej wniosek, o czym zostaniesz powiadomiony mailowo.

 

Rolą Banku Spółdzielczego w Mszanie Dolnej jest umożliwienie złożenia wniosku. Bank nie będzie weryfikował danych, ani prowadził dalszych działań w zakresie obsługi wniosków. Weryfikacja wniosku i decyzja o przyznaniu świadczenia wychowawczego to zadanie instytucji, do której wniosek został złożony.